Yükleniyor...

HAKKIMIZDA

Fatma Baş Koleji » HAKKIMIZDA

HAKKIMIZDA

Bizler Özel Fatma Baş Koleji olarak en zor, ama o derece hayırlı bir işe, insan yetiştirmeye talip olduk. Gençlerimizi verdiğimiz değerler ve bilimin ışığında ülkesine ve insanlığa hayırlı, başarılı bir birey olarak yetiştirebilmek en önemli değerimizdir. Kurumumuzun koşulsuz mutluluk ödülü ise kuşkusuz öğrencilerimizin yakasına taktığımız başarı madalyasıdır.

VİZYONUMUZ

Türk Milli Eğitimi’nin temel ilkelerine bağlı, Atatürk ilke ve inkılaplarının ışığında, ülkenin geleceğini şekillendiren, milletinin değerlerini bilen, koruyan, geliştiren, ailesine ve insanlığa karşı sorumluluk bilincine sahip gençler yetiştirmek, Türk Milli Eğitim sistemi içerisinde, örnek bir eğitim modeli oluşturmaktır.

MİSYONUMUZ

Eğitim kurumlarının amacı öğrencilerine öğrenilenleri pekiştirmeye yardımcı olmaktır. Eğitimde ezbere dayalı anlayıştan uzak olmak, donanımlı bir ekip çalışmasıyla başarılır. Öğrenciye yeni ve gelişime açık bilgi ile donatmak, beceri ve değerler kazandırmak, toplumsal ve ekonomik gelişime uyum sürecini kolaylaştırmak, eğitimcilerin idealidir. Biz de, bu misyona ve ideale ulaşmak amacıyla, adını aldığı Başarılı ve Başarılı gençler ilkesiyle yola çıktık.

Okul, aile üçgenindeki iletişimin sürekliliği verilen eğitimin kalitesine yansır. İletişimin kopukluğu istenilen verimi düşürür. Bu amaçla birimimiz; velilerimize yoğun ilişkiler içinde olup, toplantılar, geziler, seminerler, eğitici kurslar düzenlemektedir. Bu ilişki veli ile eğitimci arasında sağlam bir köprüyü oluşturarak güven ilişkisi sağlamaktadır.

Bu arzumuzu seminerlerle Sivil Toplum Örgütleri, Değişim Psikolojisi Panelleri, Sağlıklı Yaşam Panelleri, Trafik, İtfaiye, Emniyet Seminerleri, Ana Baba Okulu gerçekleştirdik. Bu tür başarı platformunda her zaman paylaşımla yer alan “Fatma Baş ” ismini bu güzel projelerde yer alarak büyük harflerle kazıdı. Eğitimde sınır tanımayan ve öğrencilerine en karanlık yolda bile düşmeden nasıl dik yürüyeceğini öğreten kurumumuz 20 yıldır öğrencileriyle gurur duyuyor ve başarı için biz geleceğiz diyor.

FATMA BAŞ KOLEJİ ADRES

Tel: (0462) 248 13 89

Fax: (0462) 248 38 00

E-Mail: info@fatmabaskoleji.com

Adres: Söğütlü Mahallesi, Fatih Sultan Mehmet Cad. 61300 Akçaabat/Trabzon