Yükleniyor...

AKŞAM LİSESİ

Fatma Baş Koleji » EĞİTİMLERİMİZ » AKŞAM LİSESİ

Özel Fatma Baş Akşam Lisesi

Akşam lisemiz 2006-2007 eğitim öğretim yılından itibaren hizmet etmektedir. Öğrenci kontenjanı 641 olup 30 öğretmen ve idarecisiyle eğitime yön vermektedir. Okulumuzun sınıfları teknolojik altyapıya sahip olup sınıflarımızın tamamında akıllı tahta ve bilgisayar bulunmaktadır. Her bir sınıfımız 30-35 öğrenci okuyacak şekilde dizayn edilmiştir.

Sahasında deneyimli uzman öğretmenlerimizle hem klasik bilgi hem de test tekniği anlatılmaktadır. Eğitim öğretim hizmetlerimiz hafta içi 5 gün 17:30 – 21:00 arasında devam etmektedir. Anadolu lisemizin imkan, eğitim öğretim donanımlarını ve işleyiş modelini uygulayan akşam lisemiz kısa sürede mezun ettiği  öğrenciler  ve YGS LYS başarısıyla köklü bir kurum haline gelmiştir.

YGS ve LYS de Türkiye’de Akşam Liseleri arasında yıllardır 1. olmakta ve en fazla mezunu üniversiteye gönderen kurum ünvanını  almaktadır. Bu yüzden orta öğretim puanı en yüksek olan okuldur.

18 yaşını doldurmuş veya eğitim öğretim hakkını kaybetmiş gençlerimize tekrar lise mezunu olma ve üniversiteye girme imkanı sağlayan okulumuz, yanlış yönlendirilmiş, iyi eğitim alamamış, okulunu bitirememiş gençlerimiz için adeta ikinci bir fırsattır.

Yayınlanma tarihi: 7 Nisan 2017 Cuma, 18:03